«ΚΟΥΛΟΥΡΑ 2017» Ευχαριστήριο – Αποτελέσματα

Το πατροπαράδοτο αθλητικό έθιμο της περιοχής Ομαλών, ο αγώνας δρόμου της «ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ», έγινε και φέτος με σύσσωμη την τοπική κοινωνία και μεγάλη συμμετοχή μικρών και μεγάλων αθλητών.

Τους αγώνες διοργάνωσαν η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Κεφαλονιάς και η Τοπική Κοινότητα Ομαλών.

Ευχαριστούμε θερμά:

  • Την Ιερά Μονή Αγίου Γερασίμου για την άδεια διεξαγωγής του αγώνα και την ευχή για την καλή διεξαγωγή του.
  • Το Συνεταιρισμό Παραγωγών Ρομπόλας Κεφαλληνίας για τη χορηγία των επάθλων – κουλούρες.
  • Τον Ιατρό Αγώνων κ. Παλιάρο Πλάτωνα, που κάθε χρόνο καλύπτει ιατρικά τους αγώνες με ευαισθησία και αγάπη για το χωριό του.
  • Τους Πολιτιστικούς Συλλόγους «Ο Βάλσαμος» και «Ο Μέρμηγκας» για την εθελοντική συνεισφορά τους.
  • Τη μάντρα οικοδομικών υλικών «Μαρίνος»
  • Τη ταβέρνα «Μπότσολος»
  • Τον Σύλλογο Δρομέων, την κ. Βάνια Σάμολη και τον κ. Παρίση Κουλουμπή.
  • Τις καθηγήτριες Φυσικής Αγωγής, κ. Κουνάδη Μαρία (μέλος Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ.), κ. Μαραβέγια Σοφία και κ. Μεταξά Διονύση (Σύλλογος Δρομέων).
  • Τα Μ.Μ.Ε.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, τους κατοίκους Ομαλών και τους φίλους του αθλητισμού, που στηρίζουν το αθλητικό έθιμ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 Προνήπια Αγόρια                                                 Προνήπια Κορίτσια

1ος  Μεσολωράς Δημήτρης                                         1η Μπαζίγου Κατερίνα

2ος  Νονέτος Κωνσταντίνος                                       2ος Ψαρρού Σταυρούλα

3ος  Αντζουλάτος Πάρις                                             3η Κακαρούμπα Μάρθα

3ος  Τζάνης Κωνστσντίνος

 

Αγόρια Α – Β Δημοτικού                                      Κορίτσια Α – Β Δημοτικού

1ος Αντζουλάτος Άγγελος                                            1η Παυλάτου Μαρία

2ος Παπαγεωργίου Χάρης                                           2η Μινέτου Έλενα

3ος Μεσολωράς Παύλος                                             3η Χριστοδουλάτου Ελπίδα

 

Αγόρια Γ – Δ Δημοτικού                                       Κορίτσια Γ – Δ Δημοτικού

1ος Βαγγελάτος Παναγιώτης                                       1η Παπαγεωργίου Κατερίνα

2ος  Μεσολωράς Ηλίας                                                2η Σταθάτου Μαρίνα

3ος Κωνσταντάκης Διονύσης                                    3η Βανδώρου Ηλέκτρα

 

Αγόρια Ε – ΣΤ Δημοτικού                            Κορίτσια Ε –ΣΤ Δημοτικού

1ος Φιλιππάτος Παντελής                                    1η Λουκάτου Δέσποινα

2ος Τανβιανάτος Ηλίας                                        1η Αδαμοπούλου Μαριάνθη

3ος Βαλλιανάτος Σπύρος                                     2η Θεοδωροπούλου Θεοδώρα

3η  Κωνσταντάκη Αγγελική

 

Αγόρια Α – Γ Γυμνασίου                            Κορίτσια Α – Γ Γυμνασίου

1ος Βαλλιανάτος Γιώργος                                  1η Νεοφύτου Χριστίνα

2ος Κουταβάς Διονύσης                                     2η Μεταξά Ελευθερία

3ος Μαρινάκης Σπύρος                                      3η Βαλλιανάτου Ματίνα

 

Αγόρια Α – Γ Λυκείου                                       Κορίτσια Α – Γ Λυκείου

1ος Βλαχονικολέας Γιώργος                                     1η Τσακαρισιάνου Θεοδώρα

2ος Βαλλιανάτος Αντρέας                                        2η Γαρμπής Φραντζέσκο

3ος Φραγκιάς Χριστόδουλος                                   3η Γαρμπή Ιωάννα

 

Ανδρών 18-29                                                      Γυναικών 18-29

1    Σιδηρόπουλος Κωνσταντίνος                       1η Κομητοπούλου  Στέλλα

2ος Δανελάτος Ανδρέας

3ος Γαρμπής Διονύσιος

 

Ανδρών 30-39                                               Γυναικών 30-39

1ος Κουλουμπής Παρίσης                                1η Σαμόλη Ευαγγελία

2ος Αντζουλάτος Χρήστος                                2η Κοσμετάτου Ρεγγίνα

3η  Τσακαρισιάνου Ελένη

3η  Τσακαρισιάνου  Ευσταθία

 

Ανδρών 40-49                                               Γυναικών 40-49

1ος Μωραΐτης Γεράσιμος                                1η Κλεφτοσπύρου Γιούλη

2ος Φιλιππάτος Ιωάννης                                 2η Καμινάρη Μαρία

3ος Μεταξάς Διονύσης                                    3η Δανάλη Αγγελική

 

Ανδρών 50+                                                     Γυναικών  50+                                                                                   

1ος Σιδηρόπουλος Νίκος                                     1η Μπενετάτου Ζαχαρούλα

2ος Αλεξανδράτος Παναγής                               2η Βαρδαραμάτου Ρένα

3ος Κομητόπουλος Παναγής                            3η Αμβροσιάτου Μαρία    

 

Ανδρών 50+(Μικρή Διαδρομή, Ντόπιοι)                            Γυναικών  50+(Μικρή Διαδρομή, Ντόπιοι)                                                                                                               

1ος Νιφοράτος Μαρίνος                                                                        1η Πρέντζα Θεοδώρα

2η Πολυτραμή Βασιλική

3η Νιφοράτου Αγγελική

 

 

 

Και του χρόνου.

Ο Πρόεδρος της Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ.

Ε.Σ. Πολιτισμού – Αθλητισμού – Νέας Γενιάς

 

Άγγελος Δ. Κωνσταντάκης